FunBad Promotion - Oficjalny dystrybutor produktów Reboots Zajmujemy się promocją oraz dystrybucją produktów do regeneracji mięśni. Współpracę z Reboots łączymy z prowadzeniem akademii badmintona, która specjalizuje się w szkoleniu dzieci, młodzieży i dorosłych czytaj więcej »

Przepisy gry

Gra polega na przebijaniu lotki wykonanej z piór nad siatką zawieszoną na wysokości 1.524m. Rozgrywana jest na punkty na polu o długości 13,4 m i szerokości 6,1 m. Mecz składa się z setów rozgrywanych do 21 punktów lub dwóch punktów przewagi. Gra kończy się w momencie gdy jeden z zawodników lub par wygrywa dwa sety. Przy stanie 20-20 gra toczy się dalej do dwóch wygranych akcji, a przy stanie 29-29 seta wygrywa strona zdobywająca 30 punkt.

Gra pojedyncza - zawodnik serwuje (zawsze z dołu) z prawego pola serwisowego jeśli ma parzystą liczbę punktów i z lewego jeśli liczba punków jest nieparzysta. Odbierający serwis znajduje się po drugiej stronie siatki zawsze po przekątnej do serwującego. Punkt zdobywa się po błędzie przeciwnika lub gdy lotka dotknie boiska po przeciwnej stronie siatki.

Gra podwójna - potocznie „debel”. Na korcie znajduje się czworo zawodników. Zawodnik serwujący podaje z prawego pola serwisowego na prawe pole serwisowe przeciwnika tylko kiedy liczba punktów jest parzysta lub jest stan 0-0 oraz z lewego pola na lewe przeciwnika kiedy liczba punktów jest nieparzysta. Tylko zawodnik odbierający może odbić lotkę zaserwowaną. Partner odbierającego i serwującego podczas serwu może zajmować dowolne miejsce na korcie. Po wykonaniu odbioru serwisu ustawienie zawodników na korcie jest dowolne i każdy z zawodników od tej chwili może odbić lotkę. Jeśli strona serwująca wygrywa wymianę, zdobywa punkt a serwujący serwuje ponownie z przyległego pola serwisowego. Zawodnicy nie zmieniają swoich pół serwisowych dopóki nie zdobędą punktu będąc stroną serwującą.