FunBad Promotion - Oficjalny dystrybutor produktów Reboots Zajmujemy się promocją oraz dystrybucją produktów do regeneracji mięśni. Współpracę z Reboots łączymy z prowadzeniem akademii badmintona, która specjalizuje się w szkoleniu dzieci, młodzieży i dorosłych czytaj więcej »

Historia

Badminton jest grą bardzo starą, świadczą o tym rysunki przypominające bardzo podobną grę zachowane z cywilizacji azteckiej i chińskiej. Można domniemać, że ta forma ruchu była już znana tysiące lat temu.
W Europie pierwszy pokaz badmintona odbył się w Anglii w miejscowości Badminton około roku 1870, który polegał na podbijaniu rakietą lotki wykonanej z korka i piór według reguł przypominających współczesne zasady gry.
Długość i szerokość boiska to wymiary ówczesnego salonu w, którym odbywał się pokaz. Gra stawała się coraz bardziej popularna, zyskiwała sympatie coraz większej ilości nie tylko amatorów lecz także profesjonalistów. Międzynarodową Federacje Badmintona powołano w 1934 roku, przez kolejne 5 lat dominowali Brytyjczycy, wygrywali w każdym liczącym się turnieju.

Dziś najlepsi zawodnicy w tym sporcie pochodzą z Azji. Niekwestionowanymi liderami od lat są Chińczycy za nimi zawodnicy z Indonezji, Malezji, Korei, Tajlandii, Japonii. W Europie także od lat dominują Duńczycy. W Polsce początki badmintona przypadają na lata 70. XX wieku. Polski związek badmintona powołano w 1977 roku. Badminton zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku w Seulu gdzie była to gra pokazowa a pierwsze medale rozdano w Barcelonie 4 lata później.

Polskę w tej dyscyplinie sportu reprezentowano na każdych Igrzyskach Olimpijskich . W kraju największe sukcesy od dekady osiągają zawodnicy klubu Skb Litpol Malow Suwałki, jest to także jeden z najprężniejszych ośrodków szkolenia młodzieży w Polsce.
Nasi trenerzy
Sponsorzy i partnerzy: